W4286-416 | Kravet Design, Taupe Border - Kravet Design Wallpaper - W4286.416.0
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | W4286.416.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Rifle Paper Co Third Edition |
| Width | 3.5" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 1.25" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | NON WOVEN - 100% |
| Finish | PRETRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Taupe |
| Theme | Border |
| Notes | ROLL SIZE:3.5" X 5 YDS |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

W4286-416 | Kravet Design, Taupe Border - Kravet Design Wallpaper - W4286.416.0
W4286-416 | Kravet Design, Taupe Border - Kravet Design Wallpaper - W4286.416.0
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | W4286.416.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Rifle Paper Co Third Edition |
| Width | 3.5" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 1.25" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | NON WOVEN - 100% |
| Finish | PRETRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Taupe |
| Theme | Border |
| Notes | ROLL SIZE:3.5" X 5 YDS |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | W4286.416.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Rifle Paper Co Third Edition |
| Width | 3.5" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 1.25" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | NON WOVEN - 100% |
| Finish | PRETRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Taupe |
| Theme | Border |
| Notes | ROLL SIZE:3.5" X 5 YDS |












