W4362-6116 | Kravet Design, Brown Jacobean - Kravet Design Wallpaper - W4362.6116.0
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | W4362.6116.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Club Room |
| Width | 27" |
| Vert. Repeat | 33.2" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | TYPE II VINYL - 60%;CELLULOSE - 30%;POLYESTER MICROFIBER - 10% |
| Finish | CALENDERED ;PRETRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Brown |
| Theme | Jacobean |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

W4362-6116 | Kravet Design, Brown Jacobean - Kravet Design Wallpaper - W4362.6116.0
W4362-6116 | Kravet Design, Brown Jacobean - Kravet Design Wallpaper - W4362.6116.0
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | W4362.6116.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Club Room |
| Width | 27" |
| Vert. Repeat | 33.2" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | TYPE II VINYL - 60%;CELLULOSE - 30%;POLYESTER MICROFIBER - 10% |
| Finish | CALENDERED ;PRETRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Brown |
| Theme | Jacobean |
| Notes | 0 |
Original: $134.93
-65%$134.93
$47.23Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | W4362.6116.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Club Room |
| Width | 27" |
| Vert. Repeat | 33.2" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | TYPE II VINYL - 60%;CELLULOSE - 30%;POLYESTER MICROFIBER - 10% |
| Finish | CALENDERED ;PRETRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Brown |
| Theme | Jacobean |
| Notes | 0 |
















