Wac1215-Wt | Repose, Sepia Textured - Winfield Thybony Wallpaper - Wac1215.Wt.0
| Brand | Winfield Thybony |
| Pattern Number | WAC1215.WT.0 |
| Pattern Name | Repose |
| Collection | Winfield Stillewall Acoustical Wallcovering |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | RECYCLED POLYESTER - 80%;POLYESTER - 20% |
| Finish | UNTRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Sepia |
| Theme | Textured |
| Notes | PRICED/SOLD BY THE YD, FUSED POLY BACKED |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Wac1215-Wt | Repose, Sepia Textured - Winfield Thybony Wallpaper - Wac1215.Wt.0
Wac1215-Wt | Repose, Sepia Textured - Winfield Thybony Wallpaper - Wac1215.Wt.0
| Brand | Winfield Thybony |
| Pattern Number | WAC1215.WT.0 |
| Pattern Name | Repose |
| Collection | Winfield Stillewall Acoustical Wallcovering |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | RECYCLED POLYESTER - 80%;POLYESTER - 20% |
| Finish | UNTRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Sepia |
| Theme | Textured |
| Notes | PRICED/SOLD BY THE YD, FUSED POLY BACKED |
Original: $67.50
-65%$67.50
$23.62Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Winfield Thybony |
| Pattern Number | WAC1215.WT.0 |
| Pattern Name | Repose |
| Collection | Winfield Stillewall Acoustical Wallcovering |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | RECYCLED POLYESTER - 80%;POLYESTER - 20% |
| Finish | UNTRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Sepia |
| Theme | Textured |
| Notes | PRICED/SOLD BY THE YD, FUSED POLY BACKED |
















