Ygl7035 | Natural Palette Resource, Chevron Abaca Portabella - Ronald Redding Wallpaper
| Brand | Ronald Redding |
| Pattern Number | YGL7035 |
| Pattern Name | Chevron Abaca Portabella |
| Collection | Natural Palette Resource |
| Width | 35.8" |
| Match | Straight |
| Repeat | 0" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Inlay Abaca on Foil |
| Washability | Dust and Vacuum |
| Removability | Wet Removeable |
| Coverage | About 71.6 square feet |
| Color | Brown |
| Theme | Grasscloth |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Ygl7035 | Natural Palette Resource, Chevron Abaca Portabella - Ronald Redding Wallpaper
Ygl7035 | Natural Palette Resource, Chevron Abaca Portabella - Ronald Redding Wallpaper
| Brand | Ronald Redding |
| Pattern Number | YGL7035 |
| Pattern Name | Chevron Abaca Portabella |
| Collection | Natural Palette Resource |
| Width | 35.8" |
| Match | Straight |
| Repeat | 0" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Inlay Abaca on Foil |
| Washability | Dust and Vacuum |
| Removability | Wet Removeable |
| Coverage | About 71.6 square feet |
| Color | Brown |
| Theme | Grasscloth |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Ronald Redding |
| Pattern Number | YGL7035 |
| Pattern Name | Chevron Abaca Portabella |
| Collection | Natural Palette Resource |
| Width | 35.8" |
| Match | Straight |
| Repeat | 0" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Inlay Abaca on Foil |
| Washability | Dust and Vacuum |
| Removability | Wet Removeable |
| Coverage | About 71.6 square feet |
| Color | Brown |
| Theme | Grasscloth |
















