12212 | Pepped Prairie - Mag Fabric
Priced Per Yard. 55 Yard Minimum.
Looking for Mag Fabric pattern name Pepped Prairie Pattern# 12212 color Multi Color theme Diamond/Ogee. Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Mag |
| Pattern Number | MAG-12212 |
| Pattern Name | Pepped Prairie |
| Width | 54" |
| Horizontal Repeat | 0.75" |
| Vertical Repeat | 2.75" |
| Content | 100% POLYESTER |
| Double Rubs | 51,00 WYZ |
| Cleaning Code | S |
| Color | Multi Color |
| Theme | Diamond/Ogee |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

12212 | Pepped Prairie - Mag Fabric
12212 | Pepped Prairie - Mag Fabric
Priced Per Yard. 55 Yard Minimum.
Looking for Mag Fabric pattern name Pepped Prairie Pattern# 12212 color Multi Color theme Diamond/Ogee. Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Mag |
| Pattern Number | MAG-12212 |
| Pattern Name | Pepped Prairie |
| Width | 54" |
| Horizontal Repeat | 0.75" |
| Vertical Repeat | 2.75" |
| Content | 100% POLYESTER |
| Double Rubs | 51,00 WYZ |
| Cleaning Code | S |
| Color | Multi Color |
| Theme | Diamond/Ogee |
$27.37
Original: $78.20
-65%12212 | Pepped Prairie - Mag Fabric—
$78.20
$27.37Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Priced Per Yard. 55 Yard Minimum.
Looking for Mag Fabric pattern name Pepped Prairie Pattern# 12212 color Multi Color theme Diamond/Ogee. Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Mag |
| Pattern Number | MAG-12212 |
| Pattern Name | Pepped Prairie |
| Width | 54" |
| Horizontal Repeat | 0.75" |
| Vertical Repeat | 2.75" |
| Content | 100% POLYESTER |
| Double Rubs | 51,00 WYZ |
| Cleaning Code | S |
| Color | Multi Color |
| Theme | Diamond/Ogee |












