12214 | Pepped Isle - Mag Fabric
Priced Per Yard. 53 Yard Minimum.
View Mag Fabric pattern name Pepped Isle Product 12214 color Green theme Diamond/Ogee. Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Mag |
| Pattern Number | MAG-12214 |
| Pattern Name | Pepped Isle |
| Width | 54" |
| Horizontal Repeat | 0.75" |
| Vertical Repeat | 2.75" |
| Content | 100% POLYESTER |
| Double Rubs | 51,000 WYZ |
| Cleaning Code | S |
| Color | Green |
| Theme | Diamond/Ogee |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

12214 | Pepped Isle - Mag Fabric
12214 | Pepped Isle - Mag Fabric
Priced Per Yard. 53 Yard Minimum.
View Mag Fabric pattern name Pepped Isle Product 12214 color Green theme Diamond/Ogee. Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Mag |
| Pattern Number | MAG-12214 |
| Pattern Name | Pepped Isle |
| Width | 54" |
| Horizontal Repeat | 0.75" |
| Vertical Repeat | 2.75" |
| Content | 100% POLYESTER |
| Double Rubs | 51,000 WYZ |
| Cleaning Code | S |
| Color | Green |
| Theme | Diamond/Ogee |
$78.20
12214 | Pepped Isle - Mag Fabric—
$78.20
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Priced Per Yard. 53 Yard Minimum.
View Mag Fabric pattern name Pepped Isle Product 12214 color Green theme Diamond/Ogee. Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Mag |
| Pattern Number | MAG-12214 |
| Pattern Name | Pepped Isle |
| Width | 54" |
| Horizontal Repeat | 0.75" |
| Vertical Repeat | 2.75" |
| Content | 100% POLYESTER |
| Double Rubs | 51,000 WYZ |
| Cleaning Code | S |
| Color | Green |
| Theme | Diamond/Ogee |












