12353 | Sorkin Latte - Mag Fabric
Priced Per Yard. 2 Yard Minimum.
Acquire Mag Fabric pattern name Sorkin Latte Pattern number 12353 color Beige theme Diamond/Ogee. Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Mag |
| Pattern Number | MAG-12353 |
| Pattern Name | Sorkin Latte |
| Width | 55" |
| Horizontal Repeat | 1.25" |
| Vertical Repeat | 1.5" |
| Content | 78% VISCOSE, 22% POLYESTER |
| Double Rubs | 50,000 WYZ |
| Cleaning Code | S |
| Color | Beige |
| Theme | Diamond/Ogee |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

12353 | Sorkin Latte - Mag Fabric
12353 | Sorkin Latte - Mag Fabric
Priced Per Yard. 2 Yard Minimum.
Acquire Mag Fabric pattern name Sorkin Latte Pattern number 12353 color Beige theme Diamond/Ogee. Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Mag |
| Pattern Number | MAG-12353 |
| Pattern Name | Sorkin Latte |
| Width | 55" |
| Horizontal Repeat | 1.25" |
| Vertical Repeat | 1.5" |
| Content | 78% VISCOSE, 22% POLYESTER |
| Double Rubs | 50,000 WYZ |
| Cleaning Code | S |
| Color | Beige |
| Theme | Diamond/Ogee |
$146.20
12353 | Sorkin Latte - Mag Fabric—
$146.20
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Priced Per Yard. 2 Yard Minimum.
Acquire Mag Fabric pattern name Sorkin Latte Pattern number 12353 color Beige theme Diamond/Ogee. Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Mag |
| Pattern Number | MAG-12353 |
| Pattern Name | Sorkin Latte |
| Width | 55" |
| Horizontal Repeat | 1.25" |
| Vertical Repeat | 1.5" |
| Content | 78% VISCOSE, 22% POLYESTER |
| Double Rubs | 50,000 WYZ |
| Cleaning Code | S |
| Color | Beige |
| Theme | Diamond/Ogee |












