182691 | Matilda, Aqua - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182691 |
| Pattern Name | Matilda |
| Collection | New Traditional |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 36" (91CM) |
| Vertical Repeat | 14" (36CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Blue |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



182691 | Matilda, Aqua - Schumacher Fabric
182691 | Matilda, Aqua - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182691 |
| Pattern Name | Matilda |
| Collection | New Traditional |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 36" (91CM) |
| Vertical Repeat | 14" (36CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Blue |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182691 |
| Pattern Name | Matilda |
| Collection | New Traditional |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 36" (91CM) |
| Vertical Repeat | 14" (36CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Blue |
| Theme | Stripes |


















