37374.15.0 | Puri Stripe, Atelier Prints & Weaves - Kravet Couture Fabric
This pattern is priced by the yard.(minimum 2)
Buy Kravet Couture Fabric Pattern number 37374.15.0 pattern name Puri Stripe from the collection Atelier Prints & Weaves. Memo available always online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | 37374.15.0 |
| Pattern Name | Puri Stripe |
| Collection | Atelier Prints & Weaves |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 6" |
| Horz. Repeat | 10.68" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 60%;COTTON - 40% |
| Finish | |
| Clean Code | HH |
| Durability | 0 |
| Color | Blue |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

37374.15.0 | Puri Stripe, Atelier Prints & Weaves - Kravet Couture Fabric
37374.15.0 | Puri Stripe, Atelier Prints & Weaves - Kravet Couture Fabric
This pattern is priced by the yard.(minimum 2)
Buy Kravet Couture Fabric Pattern number 37374.15.0 pattern name Puri Stripe from the collection Atelier Prints & Weaves. Memo available always online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | 37374.15.0 |
| Pattern Name | Puri Stripe |
| Collection | Atelier Prints & Weaves |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 6" |
| Horz. Repeat | 10.68" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 60%;COTTON - 40% |
| Finish | |
| Clean Code | HH |
| Durability | 0 |
| Color | Blue |
| Theme | Stripes |
$234.68
37374.15.0 | Puri Stripe, Atelier Prints & Weaves - Kravet Couture Fabric—
$234.68
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This pattern is priced by the yard.(minimum 2)
Buy Kravet Couture Fabric Pattern number 37374.15.0 pattern name Puri Stripe from the collection Atelier Prints & Weaves. Memo available always online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | 37374.15.0 |
| Pattern Name | Puri Stripe |
| Collection | Atelier Prints & Weaves |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 6" |
| Horz. Repeat | 10.68" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 60%;COTTON - 40% |
| Finish | |
| Clean Code | HH |
| Durability | 0 |
| Color | Blue |
| Theme | Stripes |



















