71742 | Stitched Stripe Indoor/Outdoor, Blue - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 71742 |
| Pattern Name | Stitched Stripe Indoor/Outdoor |
| Collection | Indoor-Outdoor Prints & Wovens |
| Width | 56" (142CM)" |
| Match | SHOWN RAILROADED |
| Horizontal Repeat | 0 |
| Vertical Repeat | 1/4" (1CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% HIGH UV POLYESTER |
| Country of Origin | MEXICO |
| Country of Finish | MEXICO |
| Color | Blue |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


71742 | Stitched Stripe Indoor/Outdoor, Blue - Schumacher Fabric
71742 | Stitched Stripe Indoor/Outdoor, Blue - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 71742 |
| Pattern Name | Stitched Stripe Indoor/Outdoor |
| Collection | Indoor-Outdoor Prints & Wovens |
| Width | 56" (142CM)" |
| Match | SHOWN RAILROADED |
| Horizontal Repeat | 0 |
| Vertical Repeat | 1/4" (1CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% HIGH UV POLYESTER |
| Country of Origin | MEXICO |
| Country of Finish | MEXICO |
| Color | Blue |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 71742 |
| Pattern Name | Stitched Stripe Indoor/Outdoor |
| Collection | Indoor-Outdoor Prints & Wovens |
| Width | 56" (142CM)" |
| Match | SHOWN RAILROADED |
| Horizontal Repeat | 0 |
| Vertical Repeat | 1/4" (1CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% HIGH UV POLYESTER |
| Country of Origin | MEXICO |
| Country of Finish | MEXICO |
| Color | Blue |
| Theme | Stripes |


















