85671 | Tasmin Embroidery, Soft Blue - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85671 |
| Pattern Name | Tasmin Embroidery |
| Collection | New Traditional |
| Width | 50 3/4" (129CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 17 1/8" (43CM) |
| Vertical Repeat | 5 1/4" (13CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 27% POLYESTER, 29% COTTON, 44% LINEN |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Blue |
| Theme | Embroidery |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





85671 | Tasmin Embroidery, Soft Blue - Schumacher Fabric
85671 | Tasmin Embroidery, Soft Blue - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85671 |
| Pattern Name | Tasmin Embroidery |
| Collection | New Traditional |
| Width | 50 3/4" (129CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 17 1/8" (43CM) |
| Vertical Repeat | 5 1/4" (13CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 27% POLYESTER, 29% COTTON, 44% LINEN |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Blue |
| Theme | Embroidery |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85671 |
| Pattern Name | Tasmin Embroidery |
| Collection | New Traditional |
| Width | 50 3/4" (129CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 17 1/8" (43CM) |
| Vertical Repeat | 5 1/4" (13CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 27% POLYESTER, 29% COTTON, 44% LINEN |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Blue |
| Theme | Embroidery |


















