37355.135.0 | Kravet Design - Kravet Design Fabric
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 37355.135.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | |
| Width | 54.33" |
| Vert. Repeat | 4.56" |
| Horz. Repeat | 7" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 51%;VISCOSE - 47%;COTTON - 2% |
| Finish | BRUSHED ;SHEARED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Blue |
| Theme | Geometric |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

37355.135.0 | Kravet Design - Kravet Design Fabric
37355.135.0 | Kravet Design - Kravet Design Fabric
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 37355.135.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | |
| Width | 54.33" |
| Vert. Repeat | 4.56" |
| Horz. Repeat | 7" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 51%;VISCOSE - 47%;COTTON - 2% |
| Finish | BRUSHED ;SHEARED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Blue |
| Theme | Geometric |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 37355.135.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | |
| Width | 54.33" |
| Vert. Repeat | 4.56" |
| Horz. Repeat | 7" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 51%;VISCOSE - 47%;COTTON - 2% |
| Finish | BRUSHED ;SHEARED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Blue |
| Theme | Geometric |



















