2025123.124.0 | Greenwich Velvet, Coventry Velvets - Lee Jofa Fabric
This pattern is priced by the yard.(minimum 2)
Buy Lee Jofa Fabric Pattern 2025123.124.0 pattern name Greenwich Velvet from the collection Coventry Velvets. Memo available always online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | 2025123.124.0 |
| Pattern Name | Greenwich Velvet |
| Collection | Coventry Velvets |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 1.26" |
| Horz. Repeat | 1.32" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | SPUN VISCOSE - 55%;COTTON - 45% |
| Finish | SHEARED ;SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Orange |
| Theme | Diamond/Ogee |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

2025123.124.0 | Greenwich Velvet, Coventry Velvets - Lee Jofa Fabric
2025123.124.0 | Greenwich Velvet, Coventry Velvets - Lee Jofa Fabric
This pattern is priced by the yard.(minimum 2)
Buy Lee Jofa Fabric Pattern 2025123.124.0 pattern name Greenwich Velvet from the collection Coventry Velvets. Memo available always online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | 2025123.124.0 |
| Pattern Name | Greenwich Velvet |
| Collection | Coventry Velvets |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 1.26" |
| Horz. Repeat | 1.32" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | SPUN VISCOSE - 55%;COTTON - 45% |
| Finish | SHEARED ;SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Orange |
| Theme | Diamond/Ogee |
$148.84
Original: $425.25
-65%2025123.124.0 | Greenwich Velvet, Coventry Velvets - Lee Jofa Fabric—
$425.25
$148.84Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This pattern is priced by the yard.(minimum 2)
Buy Lee Jofa Fabric Pattern 2025123.124.0 pattern name Greenwich Velvet from the collection Coventry Velvets. Memo available always online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | 2025123.124.0 |
| Pattern Name | Greenwich Velvet |
| Collection | Coventry Velvets |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 1.26" |
| Horz. Repeat | 1.32" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | SPUN VISCOSE - 55%;COTTON - 45% |
| Finish | SHEARED ;SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Orange |
| Theme | Diamond/Ogee |












