2025123.4.0 | Greenwich Velvet, Coventry Velvets - Lee Jofa Fabric
This pattern is priced by the yard.(minimum 2)
Looking for Lee Jofa Fabric Product# 2025123.4.0 pattern name Greenwich Velvet from the collection Coventry Velvets. Memo available always. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | 2025123.4.0 |
| Pattern Name | Greenwich Velvet |
| Collection | Coventry Velvets |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 1.26" |
| Horz. Repeat | 1.32" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | SPUN VISCOSE - 55%;COTTON - 45% |
| Finish | SHEARED ;SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Yellow/Gold |
| Theme | Diamond/Ogee |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

2025123.4.0 | Greenwich Velvet, Coventry Velvets - Lee Jofa Fabric
2025123.4.0 | Greenwich Velvet, Coventry Velvets - Lee Jofa Fabric
This pattern is priced by the yard.(minimum 2)
Looking for Lee Jofa Fabric Product# 2025123.4.0 pattern name Greenwich Velvet from the collection Coventry Velvets. Memo available always. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | 2025123.4.0 |
| Pattern Name | Greenwich Velvet |
| Collection | Coventry Velvets |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 1.26" |
| Horz. Repeat | 1.32" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | SPUN VISCOSE - 55%;COTTON - 45% |
| Finish | SHEARED ;SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Yellow/Gold |
| Theme | Diamond/Ogee |
$425.25
2025123.4.0 | Greenwich Velvet, Coventry Velvets - Lee Jofa Fabric—
$425.25
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This pattern is priced by the yard.(minimum 2)
Looking for Lee Jofa Fabric Product# 2025123.4.0 pattern name Greenwich Velvet from the collection Coventry Velvets. Memo available always. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | 2025123.4.0 |
| Pattern Name | Greenwich Velvet |
| Collection | Coventry Velvets |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 1.26" |
| Horz. Repeat | 1.32" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | SPUN VISCOSE - 55%;COTTON - 45% |
| Finish | SHEARED ;SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Yellow/Gold |
| Theme | Diamond/Ogee |












