5009980 | Caicos Small, Natural - Schumacher Wallpaper
Priced Per Set.
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5009980 |
| Pattern Name | Caicos Small |
| Collection | Textured Wallcover & Grasscloth |
| Width | 3" (8CM)" |
| Match | RANDOM |
| Horizontal Repeat | 0 |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Order Increments | 1 |
| Yards Per Roll | 0 |
| Country of Origin | INDIA |
| Color | Neutral |
| Theme | Floral |
Shop Schumacher Wallpaper Item 5009980 pattern name Caicos Small color name Natural from the collection Textured Wallcover & Grasscloth. Enjoy this impeccable wallpaper. Raffia flowers for the wall! We recommend artfully arranging them on our Kiyoko Jute in Natural (5008850) with a hot glue gun. One set includes 10 pieces. Also available in large. Cuttings are available always. Fast Shipping Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




5009980 | Caicos Small, Natural - Schumacher Wallpaper
5009980 | Caicos Small, Natural - Schumacher Wallpaper
Priced Per Set.
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5009980 |
| Pattern Name | Caicos Small |
| Collection | Textured Wallcover & Grasscloth |
| Width | 3" (8CM)" |
| Match | RANDOM |
| Horizontal Repeat | 0 |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Order Increments | 1 |
| Yards Per Roll | 0 |
| Country of Origin | INDIA |
| Color | Neutral |
| Theme | Floral |
Shop Schumacher Wallpaper Item 5009980 pattern name Caicos Small color name Natural from the collection Textured Wallcover & Grasscloth. Enjoy this impeccable wallpaper. Raffia flowers for the wall! We recommend artfully arranging them on our Kiyoko Jute in Natural (5008850) with a hot glue gun. One set includes 10 pieces. Also available in large. Cuttings are available always. Fast Shipping Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Priced Per Set.
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5009980 |
| Pattern Name | Caicos Small |
| Collection | Textured Wallcover & Grasscloth |
| Width | 3" (8CM)" |
| Match | RANDOM |
| Horizontal Repeat | 0 |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Order Increments | 1 |
| Yards Per Roll | 0 |
| Country of Origin | INDIA |
| Color | Neutral |
| Theme | Floral |
Shop Schumacher Wallpaper Item 5009980 pattern name Caicos Small color name Natural from the collection Textured Wallcover & Grasscloth. Enjoy this impeccable wallpaper. Raffia flowers for the wall! We recommend artfully arranging them on our Kiyoko Jute in Natural (5008850) with a hot glue gun. One set includes 10 pieces. Also available in large. Cuttings are available always. Fast Shipping Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.




















