5010252 | Linen Stripe, Grey - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5010252 |
| Pattern Name | Linen Stripe |
| Color Name | Grey |
| Collection | Down To Earth Textured Wallcovering |
| Width | 36" (91CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Horizontal Repeat | 2 1/8" (5CM) |
| Match | STRAIGHT |
| Minimum Order Quantity | 8yds |
| Order Increments | 8yds |
| Roll Size | 8yds = 8 yard roll. |
| Pretrimed | Y |
| Color | Grey |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



5010252 | Linen Stripe, Grey - Schumacher Wallpaper
5010252 | Linen Stripe, Grey - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5010252 |
| Pattern Name | Linen Stripe |
| Color Name | Grey |
| Collection | Down To Earth Textured Wallcovering |
| Width | 36" (91CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Horizontal Repeat | 2 1/8" (5CM) |
| Match | STRAIGHT |
| Minimum Order Quantity | 8yds |
| Order Increments | 8yds |
| Roll Size | 8yds = 8 yard roll. |
| Pretrimed | Y |
| Color | Grey |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5010252 |
| Pattern Name | Linen Stripe |
| Color Name | Grey |
| Collection | Down To Earth Textured Wallcovering |
| Width | 36" (91CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Horizontal Repeat | 2 1/8" (5CM) |
| Match | STRAIGHT |
| Minimum Order Quantity | 8yds |
| Order Increments | 8yds |
| Roll Size | 8yds = 8 yard roll. |
| Pretrimed | Y |
| Color | Grey |
| Theme | Stripes |




















