5011301 | Oxnard Paperweave, Yellow - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5011301 |
| Pattern Name | Oxnard Paperweave |
| Color Name | Yellow |
| Collection | Woven Wallcoverings |
| Width | 54" (137CM) |
| Vertical Repeat | 4 1/8" (10CM) |
| Horizontal Repeat | 0 |
| Match | STRAIGHT |
| Minimum Order Quantity | 8yds |
| Order Increments | 8yds |
| Roll Size | 8yds = 8 yard roll. |
| Pretrimed | Y |
| Color | Yellow |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





5011301 | Oxnard Paperweave, Yellow - Schumacher Wallpaper
5011301 | Oxnard Paperweave, Yellow - Schumacher Wallpaper
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5011301 |
| Pattern Name | Oxnard Paperweave |
| Color Name | Yellow |
| Collection | Woven Wallcoverings |
| Width | 54" (137CM) |
| Vertical Repeat | 4 1/8" (10CM) |
| Horizontal Repeat | 0 |
| Match | STRAIGHT |
| Minimum Order Quantity | 8yds |
| Order Increments | 8yds |
| Roll Size | 8yds = 8 yard roll. |
| Pretrimed | Y |
| Color | Yellow |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 5011301 |
| Pattern Name | Oxnard Paperweave |
| Color Name | Yellow |
| Collection | Woven Wallcoverings |
| Width | 54" (137CM) |
| Vertical Repeat | 4 1/8" (10CM) |
| Horizontal Repeat | 0 |
| Match | STRAIGHT |
| Minimum Order Quantity | 8yds |
| Order Increments | 8yds |
| Roll Size | 8yds = 8 yard roll. |
| Pretrimed | Y |
| Color | Yellow |
| Theme | Stripes |




















