8025103.4.0 | Templon Velvet, Galerie Velvets - Brunschwig & Fils Fabric
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | 8025103.4.0 |
| Pattern Name | Templon Velvet |
| Collection | Galerie Velvets |
| Width | 54.75" |
| Vert. Repeat | 2.25" |
| Horz. Repeat | 4.4" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | SPUN VISCOSE - 54%;COTTON - 46% |
| Finish | SHEARED ;SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Ivory |
| Theme | Texture |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

8025103.4.0 | Templon Velvet, Galerie Velvets - Brunschwig & Fils Fabric
8025103.4.0 | Templon Velvet, Galerie Velvets - Brunschwig & Fils Fabric
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | 8025103.4.0 |
| Pattern Name | Templon Velvet |
| Collection | Galerie Velvets |
| Width | 54.75" |
| Vert. Repeat | 2.25" |
| Horz. Repeat | 4.4" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | SPUN VISCOSE - 54%;COTTON - 46% |
| Finish | SHEARED ;SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Ivory |
| Theme | Texture |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | 8025103.4.0 |
| Pattern Name | Templon Velvet |
| Collection | Galerie Velvets |
| Width | 54.75" |
| Vert. Repeat | 2.25" |
| Horz. Repeat | 4.4" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | SPUN VISCOSE - 54%;COTTON - 46% |
| Finish | SHEARED ;SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Ivory |
| Theme | Texture |












