8025107.161.0 | Leroux Weave, Moret Weaves - Brunschwig & Fils Fabric
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | 8025107.161.0 |
| Pattern Name | Leroux Weave |
| Collection | Moret Weaves |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 48%;COTTON - 24%;VISCOSE - 18%;LINEN - 9%;POLYAMIDE - 1% |
| Finish | WASHED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Neutral |
| Theme | Check/Plaid |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

8025107.161.0 | Leroux Weave, Moret Weaves - Brunschwig & Fils Fabric
8025107.161.0 | Leroux Weave, Moret Weaves - Brunschwig & Fils Fabric
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | 8025107.161.0 |
| Pattern Name | Leroux Weave |
| Collection | Moret Weaves |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 48%;COTTON - 24%;VISCOSE - 18%;LINEN - 9%;POLYAMIDE - 1% |
| Finish | WASHED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Neutral |
| Theme | Check/Plaid |
| Notes | 0 |
Original: $242.55
-65%$242.55
$84.89Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | 8025107.161.0 |
| Pattern Name | Leroux Weave |
| Collection | Moret Weaves |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 48%;COTTON - 24%;VISCOSE - 18%;LINEN - 9%;POLYAMIDE - 1% |
| Finish | WASHED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Neutral |
| Theme | Check/Plaid |
| Notes | 0 |












