8025108.424.0 | Marcilly Weave, Moret Weaves - Brunschwig & Fils Fabric
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | 8025108.424.0 |
| Pattern Name | Marcilly Weave |
| Collection | Moret Weaves |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 1.75" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 40%;COTTON - 30%;LINEN - 20%;POLYESTER - 10% |
| Finish | WASHED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Multi Color |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

8025108.424.0 | Marcilly Weave, Moret Weaves - Brunschwig & Fils Fabric
8025108.424.0 | Marcilly Weave, Moret Weaves - Brunschwig & Fils Fabric
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | 8025108.424.0 |
| Pattern Name | Marcilly Weave |
| Collection | Moret Weaves |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 1.75" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 40%;COTTON - 30%;LINEN - 20%;POLYESTER - 10% |
| Finish | WASHED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Multi Color |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |
Original: $240.98
-65%$240.98
$84.34Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | 8025108.424.0 |
| Pattern Name | Marcilly Weave |
| Collection | Moret Weaves |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 1.75" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 40%;COTTON - 30%;LINEN - 20%;POLYESTER - 10% |
| Finish | WASHED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Multi Color |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |












