8025110.15.0 | Clichy Texture, Moret Weaves - Brunschwig & Fils Fabric
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | 8025110.15.0 |
| Pattern Name | Clichy Texture |
| Collection | Moret Weaves |
| Width | 52.5" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 39%;COTTON - 27%;ACRYLIC - 17%;BAMBOO - 9%;POLYAMIDE - 7%;POLYESTER - 1% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Grey |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

8025110.15.0 | Clichy Texture, Moret Weaves - Brunschwig & Fils Fabric
8025110.15.0 | Clichy Texture, Moret Weaves - Brunschwig & Fils Fabric
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | 8025110.15.0 |
| Pattern Name | Clichy Texture |
| Collection | Moret Weaves |
| Width | 52.5" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 39%;COTTON - 27%;ACRYLIC - 17%;BAMBOO - 9%;POLYAMIDE - 7%;POLYESTER - 1% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Grey |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | 8025110.15.0 |
| Pattern Name | Clichy Texture |
| Collection | Moret Weaves |
| Width | 52.5" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 39%;COTTON - 27%;ACRYLIC - 17%;BAMBOO - 9%;POLYAMIDE - 7%;POLYESTER - 1% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Grey |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |












