8025111.1116.0 | Allent Weave, Moret Weaves - Brunschwig & Fils Fabric
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | 8025111.1116.0 |
| Pattern Name | Allent Weave |
| Collection | Moret Weaves |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 1" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 54%;COTTON - 23%;LINEN - 17%;POLYESTER - 6% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | White |
| Theme | Solid |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

8025111.1116.0 | Allent Weave, Moret Weaves - Brunschwig & Fils Fabric
8025111.1116.0 | Allent Weave, Moret Weaves - Brunschwig & Fils Fabric
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | 8025111.1116.0 |
| Pattern Name | Allent Weave |
| Collection | Moret Weaves |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 1" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 54%;COTTON - 23%;LINEN - 17%;POLYESTER - 6% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | White |
| Theme | Solid |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | 8025111.1116.0 |
| Pattern Name | Allent Weave |
| Collection | Moret Weaves |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 1" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 54%;COTTON - 23%;LINEN - 17%;POLYESTER - 6% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | White |
| Theme | Solid |
| Notes | 0 |












