8025117.195.0 | Meiji Print, Grand Voyage - Brunschwig & Fils Fabric
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | 8025117.195.0 |
| Pattern Name | Meiji Print |
| Collection | Grand Voyage |
| Width | 57.5" |
| Vert. Repeat | 39" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 55%;COTTON - 45% |
| Finish | SANFORIZED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Multi Color |
| Theme | Modern Chinoiserie |
| Notes | COORDINATING WALLCOVERING P8025104 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

8025117.195.0 | Meiji Print, Grand Voyage - Brunschwig & Fils Fabric
8025117.195.0 | Meiji Print, Grand Voyage - Brunschwig & Fils Fabric
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | 8025117.195.0 |
| Pattern Name | Meiji Print |
| Collection | Grand Voyage |
| Width | 57.5" |
| Vert. Repeat | 39" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 55%;COTTON - 45% |
| Finish | SANFORIZED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Multi Color |
| Theme | Modern Chinoiserie |
| Notes | COORDINATING WALLCOVERING P8025104 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | 8025117.195.0 |
| Pattern Name | Meiji Print |
| Collection | Grand Voyage |
| Width | 57.5" |
| Vert. Repeat | 39" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 55%;COTTON - 45% |
| Finish | SANFORIZED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Multi Color |
| Theme | Modern Chinoiserie |
| Notes | COORDINATING WALLCOVERING P8025104 |












