8025125.46.0 | Kithira Weave, Grand Voyage - Brunschwig & Fils Fabric
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | 8025125.46.0 |
| Pattern Name | Kithira Weave |
| Collection | Grand Voyage |
| Width | 53" |
| Vert. Repeat | 2.36" |
| Horz. Repeat | 13.29" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 54%;COTTON - 40%;SILK - 6% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Multi Color |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

8025125.46.0 | Kithira Weave, Grand Voyage - Brunschwig & Fils Fabric
8025125.46.0 | Kithira Weave, Grand Voyage - Brunschwig & Fils Fabric
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | 8025125.46.0 |
| Pattern Name | Kithira Weave |
| Collection | Grand Voyage |
| Width | 53" |
| Vert. Repeat | 2.36" |
| Horz. Repeat | 13.29" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 54%;COTTON - 40%;SILK - 6% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Multi Color |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |
Original: $300.83
-65%$300.83
$105.29Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | 8025125.46.0 |
| Pattern Name | Kithira Weave |
| Collection | Grand Voyage |
| Width | 53" |
| Vert. Repeat | 2.36" |
| Horz. Repeat | 13.29" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 54%;COTTON - 40%;SILK - 6% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Multi Color |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |












