8025127.1611.0 | Maintenon Print, Jardin De Maclot - Brunschwig & Fils Fabric
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | 8025127.1611.0 |
| Pattern Name | Maintenon Print |
| Collection | Jardin De Maclot |
| Width | 51.18" |
| Vert. Repeat | 29.13" |
| Horz. Repeat | 27.39" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 100% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Green |
| Theme | Floral |
| Notes | COORDINATING WALLCOVERING P8025106;IRON ON THE REVERSE SIDE |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

8025127.1611.0 | Maintenon Print, Jardin De Maclot - Brunschwig & Fils Fabric
8025127.1611.0 | Maintenon Print, Jardin De Maclot - Brunschwig & Fils Fabric
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | 8025127.1611.0 |
| Pattern Name | Maintenon Print |
| Collection | Jardin De Maclot |
| Width | 51.18" |
| Vert. Repeat | 29.13" |
| Horz. Repeat | 27.39" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 100% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Green |
| Theme | Floral |
| Notes | COORDINATING WALLCOVERING P8025106;IRON ON THE REVERSE SIDE |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | 8025127.1611.0 |
| Pattern Name | Maintenon Print |
| Collection | Jardin De Maclot |
| Width | 51.18" |
| Vert. Repeat | 29.13" |
| Horz. Repeat | 27.39" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 100% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Green |
| Theme | Floral |
| Notes | COORDINATING WALLCOVERING P8025106;IRON ON THE REVERSE SIDE |












