8025137.648.0 | New Tiger Velvet, Grand Voyage - Brunschwig & Fils Fabric
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | 8025137.648.0 |
| Pattern Name | New Tiger Velvet |
| Collection | Grand Voyage |
| Width | 52" |
| Vert. Repeat | 30.88" |
| Horz. Repeat | 25.98" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 50%;VISCOSE - 50% |
| Finish | |
| Clean Code | X |
| Durability | HEAVY |
| Color | Gold |
| Theme | Animal Skin |
| Notes | AVAILABLE IN SILK VERSION 8015100 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

8025137.648.0 | New Tiger Velvet, Grand Voyage - Brunschwig & Fils Fabric
8025137.648.0 | New Tiger Velvet, Grand Voyage - Brunschwig & Fils Fabric
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | 8025137.648.0 |
| Pattern Name | New Tiger Velvet |
| Collection | Grand Voyage |
| Width | 52" |
| Vert. Repeat | 30.88" |
| Horz. Repeat | 25.98" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 50%;VISCOSE - 50% |
| Finish | |
| Clean Code | X |
| Durability | HEAVY |
| Color | Gold |
| Theme | Animal Skin |
| Notes | AVAILABLE IN SILK VERSION 8015100 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | 8025137.648.0 |
| Pattern Name | New Tiger Velvet |
| Collection | Grand Voyage |
| Width | 52" |
| Vert. Repeat | 30.88" |
| Horz. Repeat | 25.98" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 50%;VISCOSE - 50% |
| Finish | |
| Clean Code | X |
| Durability | HEAVY |
| Color | Gold |
| Theme | Animal Skin |
| Notes | AVAILABLE IN SILK VERSION 8015100 |












