8026101.73.0 | Cantal Stripe, Cantal Weaves - Brunschwig & Fils Fabric
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | 8026101.73.0 |
| Pattern Name | Cantal Stripe |
| Collection | Cantal Weaves |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 9.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | RECYCLED COTTON - 30%;VISCOSE - 30%;POLYESTER - 25%;LINEN - 15% |
| Finish | WASHED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Multi Color |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

8026101.73.0 | Cantal Stripe, Cantal Weaves - Brunschwig & Fils Fabric
8026101.73.0 | Cantal Stripe, Cantal Weaves - Brunschwig & Fils Fabric
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | 8026101.73.0 |
| Pattern Name | Cantal Stripe |
| Collection | Cantal Weaves |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 9.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | RECYCLED COTTON - 30%;VISCOSE - 30%;POLYESTER - 25%;LINEN - 15% |
| Finish | WASHED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Multi Color |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | 8026101.73.0 |
| Pattern Name | Cantal Stripe |
| Collection | Cantal Weaves |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 9.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | RECYCLED COTTON - 30%;VISCOSE - 30%;POLYESTER - 25%;LINEN - 15% |
| Finish | WASHED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Multi Color |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |












