8026102.161.0 | Laubinet Weave, Cantal Weaves - Brunschwig & Fils Fabric
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | 8026102.161.0 |
| Pattern Name | Laubinet Weave |
| Collection | Cantal Weaves |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 1.18" |
| Horz. Repeat | 1.57" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 55%;VISCOSE - 22%;POLYESTER - 13%;LINEN - 10% |
| Finish | WASHED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Beige |
| Theme | Flamestitch |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

8026102.161.0 | Laubinet Weave, Cantal Weaves - Brunschwig & Fils Fabric
8026102.161.0 | Laubinet Weave, Cantal Weaves - Brunschwig & Fils Fabric
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | 8026102.161.0 |
| Pattern Name | Laubinet Weave |
| Collection | Cantal Weaves |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 1.18" |
| Horz. Repeat | 1.57" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 55%;VISCOSE - 22%;POLYESTER - 13%;LINEN - 10% |
| Finish | WASHED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Beige |
| Theme | Flamestitch |
| Notes | 0 |
Original: $267.75
-65%$267.75
$93.71Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | 8026102.161.0 |
| Pattern Name | Laubinet Weave |
| Collection | Cantal Weaves |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 1.18" |
| Horz. Repeat | 1.57" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 55%;VISCOSE - 22%;POLYESTER - 13%;LINEN - 10% |
| Finish | WASHED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Beige |
| Theme | Flamestitch |
| Notes | 0 |












