8026106.3.0 | Brioude Texture, Cantal Weaves - Brunschwig & Fils Fabric
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | 8026106.3.0 |
| Pattern Name | Brioude Texture |
| Collection | Cantal Weaves |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 27%;LINEN - 21%;VISCOSE - 20%;POLYESTER - 17%;WOOL - 12%;ACRYLIC CHENILLE - 3% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Green |
| Theme | Texture |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

8026106.3.0 | Brioude Texture, Cantal Weaves - Brunschwig & Fils Fabric
8026106.3.0 | Brioude Texture, Cantal Weaves - Brunschwig & Fils Fabric
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | 8026106.3.0 |
| Pattern Name | Brioude Texture |
| Collection | Cantal Weaves |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 27%;LINEN - 21%;VISCOSE - 20%;POLYESTER - 17%;WOOL - 12%;ACRYLIC CHENILLE - 3% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Green |
| Theme | Texture |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | 8026106.3.0 |
| Pattern Name | Brioude Texture |
| Collection | Cantal Weaves |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 27%;LINEN - 21%;VISCOSE - 20%;POLYESTER - 17%;WOOL - 12%;ACRYLIC CHENILLE - 3% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Green |
| Theme | Texture |
| Notes | 0 |












