8026107.335.0 | Vialle Weave, Cantal Weaves - Brunschwig & Fils Fabric
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | 8026107.335.0 |
| Pattern Name | Vialle Weave |
| Collection | Cantal Weaves |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 1.5" |
| Horz. Repeat | 1" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 32%;COTTON - 28%;ACRYLIC - 14%;POLYESTER - 11%;LINEN - 10%;WOOL - 5% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Green |
| Theme | Diamond/Ogee |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

8026107.335.0 | Vialle Weave, Cantal Weaves - Brunschwig & Fils Fabric
8026107.335.0 | Vialle Weave, Cantal Weaves - Brunschwig & Fils Fabric
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | 8026107.335.0 |
| Pattern Name | Vialle Weave |
| Collection | Cantal Weaves |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 1.5" |
| Horz. Repeat | 1" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 32%;COTTON - 28%;ACRYLIC - 14%;POLYESTER - 11%;LINEN - 10%;WOOL - 5% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Green |
| Theme | Diamond/Ogee |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | 8026107.335.0 |
| Pattern Name | Vialle Weave |
| Collection | Cantal Weaves |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 1.5" |
| Horz. Repeat | 1" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 32%;COTTON - 28%;ACRYLIC - 14%;POLYESTER - 11%;LINEN - 10%;WOOL - 5% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Green |
| Theme | Diamond/Ogee |
| Notes | 0 |












