8026109.101.0 | Frisson Texture, Chambery Textures V - Brunschwig & Fils Fabric
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | 8026109.101.0 |
| Pattern Name | Frisson Texture |
| Collection | Chambery Textures V |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COMBED COTTON - 54%;WOOL - 18%;POLYESTER - 17%;RAYON - 11% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Neutral |
| Theme | Texture |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

8026109.101.0 | Frisson Texture, Chambery Textures V - Brunschwig & Fils Fabric
8026109.101.0 | Frisson Texture, Chambery Textures V - Brunschwig & Fils Fabric
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | 8026109.101.0 |
| Pattern Name | Frisson Texture |
| Collection | Chambery Textures V |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COMBED COTTON - 54%;WOOL - 18%;POLYESTER - 17%;RAYON - 11% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Neutral |
| Theme | Texture |
| Notes | 0 |
Original: $223.50
-65%$223.50
$78.22Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | 8026109.101.0 |
| Pattern Name | Frisson Texture |
| Collection | Chambery Textures V |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COMBED COTTON - 54%;WOOL - 18%;POLYESTER - 17%;RAYON - 11% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Neutral |
| Theme | Texture |
| Notes | 0 |












