85530 | Dragonflies, Ochre - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85530 |
| Pattern Name | Dragonflies |
| Collection | A Country Life |
| Width | 110" (280CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 7 1/8" (18CM) |
| Vertical Repeat | 5 7/8" (15CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 64% COTTON, 36% VISCOSE |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Yellow/Gold |
| Theme | Animal/Insect |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




85530 | Dragonflies, Ochre - Schumacher Fabric
85530 | Dragonflies, Ochre - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85530 |
| Pattern Name | Dragonflies |
| Collection | A Country Life |
| Width | 110" (280CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 7 1/8" (18CM) |
| Vertical Repeat | 5 7/8" (15CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 64% COTTON, 36% VISCOSE |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Yellow/Gold |
| Theme | Animal/Insect |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85530 |
| Pattern Name | Dragonflies |
| Collection | A Country Life |
| Width | 110" (280CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 7 1/8" (18CM) |
| Vertical Repeat | 5 7/8" (15CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 64% COTTON, 36% VISCOSE |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Yellow/Gold |
| Theme | Animal/Insect |
















