Sc166340001 | Leaping Cheetah Cotton Print, Dune - Scalamandre Fabric
| Brand | Scalamandre |
| Pattern Number | SC166340001 |
| Pattern Name | Leaping Cheetah Cotton Print |
| Collection | Sahara |
| Width | 55" |
| Match | STRAIGHT |
| Pattern Repeat Length | 25.125" |
| Pattern Repeat Width | 27.5" |
| FIBER CONTENT | 100% COTTON |
| END-USE QUALITY | LIGHT DUTY |
| Color | Beige |
| Theme | Animal/Insect |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Sc166340001 | Leaping Cheetah Cotton Print, Dune - Scalamandre Fabric
Sc166340001 | Leaping Cheetah Cotton Print, Dune - Scalamandre Fabric
| Brand | Scalamandre |
| Pattern Number | SC166340001 |
| Pattern Name | Leaping Cheetah Cotton Print |
| Collection | Sahara |
| Width | 55" |
| Match | STRAIGHT |
| Pattern Repeat Length | 25.125" |
| Pattern Repeat Width | 27.5" |
| FIBER CONTENT | 100% COTTON |
| END-USE QUALITY | LIGHT DUTY |
| Color | Beige |
| Theme | Animal/Insect |
Original: $171.00
-65%$171.00
$59.85Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Scalamandre |
| Pattern Number | SC166340001 |
| Pattern Name | Leaping Cheetah Cotton Print |
| Collection | Sahara |
| Width | 55" |
| Match | STRAIGHT |
| Pattern Repeat Length | 25.125" |
| Pattern Repeat Width | 27.5" |
| FIBER CONTENT | 100% COTTON |
| END-USE QUALITY | LIGHT DUTY |
| Color | Beige |
| Theme | Animal/Insect |

















