Br-79227.01.0 | Chinese Leopard Toile - Brunschwig & Fils Fabric
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | BR-79227.01.0 |
| Pattern Name | Chinese Leopard Toile |
| Collection | |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 15.25" |
| Horz. Repeat | 17" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 100% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Burgundy/Red |
| Theme | Toile |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Br-79227.01.0 | Chinese Leopard Toile - Brunschwig & Fils Fabric
Br-79227.01.0 | Chinese Leopard Toile - Brunschwig & Fils Fabric
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | BR-79227.01.0 |
| Pattern Name | Chinese Leopard Toile |
| Collection | |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 15.25" |
| Horz. Repeat | 17" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 100% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Burgundy/Red |
| Theme | Toile |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | BR-79227.01.0 |
| Pattern Name | Chinese Leopard Toile |
| Collection | |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 15.25" |
| Horz. Repeat | 17" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 100% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Burgundy/Red |
| Theme | Toile |












