Kodi | # 508 Fern - Maxwell Fabric
Priced Per Yard.
Search Maxwell Fabric pattern name Kodi # 508 Fern. Enjoy this popular Fabric. Swatches available. Fast Shipping Mahone's has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | KA0508 |
| Name & Color | KODI # 508 FERN |
| Width | 55" |
| Content | 85% COTTON15% LINEN |
| Repeat | V-6.9" H-3.9" |
| Cleaning | WASH BELOW 30 GENTLE, IRON LOW, DRY CLEAN, NO TUMBLE DRY, NO BLEACH |
| Country of Origin | SPAIN |
| Tests | 50,000 DOUBLE RUBS - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Green |
| Theme | Diamond/Ogee |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Kodi | # 508 Fern - Maxwell Fabric
Kodi | # 508 Fern - Maxwell Fabric
Priced Per Yard.
Search Maxwell Fabric pattern name Kodi # 508 Fern. Enjoy this popular Fabric. Swatches available. Fast Shipping Mahone's has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | KA0508 |
| Name & Color | KODI # 508 FERN |
| Width | 55" |
| Content | 85% COTTON15% LINEN |
| Repeat | V-6.9" H-3.9" |
| Cleaning | WASH BELOW 30 GENTLE, IRON LOW, DRY CLEAN, NO TUMBLE DRY, NO BLEACH |
| Country of Origin | SPAIN |
| Tests | 50,000 DOUBLE RUBS - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Green |
| Theme | Diamond/Ogee |
$34.62
Original: $98.91
-65%Kodi | # 508 Fern - Maxwell Fabric—
$98.91
$34.62Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Priced Per Yard.
Search Maxwell Fabric pattern name Kodi # 508 Fern. Enjoy this popular Fabric. Swatches available. Fast Shipping Mahone's has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | KA0508 |
| Name & Color | KODI # 508 FERN |
| Width | 55" |
| Content | 85% COTTON15% LINEN |
| Repeat | V-6.9" H-3.9" |
| Cleaning | WASH BELOW 30 GENTLE, IRON LOW, DRY CLEAN, NO TUMBLE DRY, NO BLEACH |
| Country of Origin | SPAIN |
| Tests | 50,000 DOUBLE RUBS - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Green |
| Theme | Diamond/Ogee |












