12055 | Shev Caribe - Mag Fabric
| Brand | Mag |
| Pattern Number | MAG-12055 |
| Pattern Name | Shev Caribe |
| Width | 54.5" |
| Horizontal Repeat | 1.38" |
| Vertical Repeat | 0.5" |
| Content | 72% POLYESTER, 28% COTTON |
| Double Rubs | 50,000 WYZ |
| Cleaning Code | S |
| Color | Blue |
| Theme | Chevron |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

12055 | Shev Caribe - Mag Fabric
12055 | Shev Caribe - Mag Fabric
| Brand | Mag |
| Pattern Number | MAG-12055 |
| Pattern Name | Shev Caribe |
| Width | 54.5" |
| Horizontal Repeat | 1.38" |
| Vertical Repeat | 0.5" |
| Content | 72% POLYESTER, 28% COTTON |
| Double Rubs | 50,000 WYZ |
| Cleaning Code | S |
| Color | Blue |
| Theme | Chevron |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Mag |
| Pattern Number | MAG-12055 |
| Pattern Name | Shev Caribe |
| Width | 54.5" |
| Horizontal Repeat | 1.38" |
| Vertical Repeat | 0.5" |
| Content | 72% POLYESTER, 28% COTTON |
| Double Rubs | 50,000 WYZ |
| Cleaning Code | S |
| Color | Blue |
| Theme | Chevron |




















