181841 | Field, Sky - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 181841 |
| Pattern Name | Field |
| Collection | Caroline Z Hurley |
| Width | 56" (142CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 36" (91CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% LINEN |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Blue |
| Theme | Geometric |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





181841 | Field, Sky - Schumacher Fabric
181841 | Field, Sky - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 181841 |
| Pattern Name | Field |
| Collection | Caroline Z Hurley |
| Width | 56" (142CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 36" (91CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% LINEN |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Blue |
| Theme | Geometric |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 181841 |
| Pattern Name | Field |
| Collection | Caroline Z Hurley |
| Width | 56" (142CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 36" (91CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% LINEN |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Blue |
| Theme | Geometric |




















