181852 | Drifting Grid, Sky - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 181852 |
| Pattern Name | Drifting Grid |
| Collection | Caroline Z Hurley |
| Width | 54 1/4" (138CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 35" (89CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 51% LINEN, 49% COTTON |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Country of Finish | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Blue |
| Theme | Check/Plaid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




181852 | Drifting Grid, Sky - Schumacher Fabric
181852 | Drifting Grid, Sky - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 181852 |
| Pattern Name | Drifting Grid |
| Collection | Caroline Z Hurley |
| Width | 54 1/4" (138CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 35" (89CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 51% LINEN, 49% COTTON |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Country of Finish | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Blue |
| Theme | Check/Plaid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 181852 |
| Pattern Name | Drifting Grid |
| Collection | Caroline Z Hurley |
| Width | 54 1/4" (138CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 35" (89CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 51% LINEN, 49% COTTON |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Country of Finish | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Blue |
| Theme | Check/Plaid |




















