182712 | Parvati Floral Stripe, Delft - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182712 |
| Pattern Name | Parvati Floral Stripe |
| Collection | Williamsburg |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 13 1/2" (34CM) |
| Vertical Repeat | 12 1/2" (32CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% LINEN |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Blue |
| Theme | Floral |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



182712 | Parvati Floral Stripe, Delft - Schumacher Fabric
182712 | Parvati Floral Stripe, Delft - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182712 |
| Pattern Name | Parvati Floral Stripe |
| Collection | Williamsburg |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 13 1/2" (34CM) |
| Vertical Repeat | 12 1/2" (32CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% LINEN |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Blue |
| Theme | Floral |
Original: $189.00
-65%$189.00
$66.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182712 |
| Pattern Name | Parvati Floral Stripe |
| Collection | Williamsburg |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 13 1/2" (34CM) |
| Vertical Repeat | 12 1/2" (32CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% LINEN |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Blue |
| Theme | Floral |




















