182771 | Shabba Warp Print, Blues - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182771 |
| Pattern Name | Shabba Warp Print |
| Collection | True Stripes |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 27 1/4" (69CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Blue |
| Theme | Chevron |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





182771 | Shabba Warp Print, Blues - Schumacher Fabric
182771 | Shabba Warp Print, Blues - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182771 |
| Pattern Name | Shabba Warp Print |
| Collection | True Stripes |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 27 1/4" (69CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Blue |
| Theme | Chevron |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182771 |
| Pattern Name | Shabba Warp Print |
| Collection | True Stripes |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 27 1/4" (69CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Blue |
| Theme | Chevron |




















