182822 | A Palm Is A Palm Print, Indigo Palm Grove - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182822 |
| Pattern Name | A Palm Is A Palm Print |
| Collection | Johanna Ortiz |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 24 3/4" (63CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 12% NYLON, 88% LINEN |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Blue |
| Theme | Tropical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




182822 | A Palm Is A Palm Print, Indigo Palm Grove - Schumacher Fabric
182822 | A Palm Is A Palm Print, Indigo Palm Grove - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182822 |
| Pattern Name | A Palm Is A Palm Print |
| Collection | Johanna Ortiz |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 24 3/4" (63CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 12% NYLON, 88% LINEN |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Blue |
| Theme | Tropical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182822 |
| Pattern Name | A Palm Is A Palm Print |
| Collection | Johanna Ortiz |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 24 3/4" (63CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 12% NYLON, 88% LINEN |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Blue |
| Theme | Tropical |




















