182850 | Oz Floral, Ebony - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182850 |
| Pattern Name | Oz Floral |
| Collection | Patrick Mele |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 54" (137CM) |
| Vertical Repeat | 35 3/4" (91CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 55% Cotton, 45% LINEN |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Blue |
| Theme | Floral |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




182850 | Oz Floral, Ebony - Schumacher Fabric
182850 | Oz Floral, Ebony - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182850 |
| Pattern Name | Oz Floral |
| Collection | Patrick Mele |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 54" (137CM) |
| Vertical Repeat | 35 3/4" (91CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 55% Cotton, 45% LINEN |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Blue |
| Theme | Floral |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182850 |
| Pattern Name | Oz Floral |
| Collection | Patrick Mele |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 54" (137CM) |
| Vertical Repeat | 35 3/4" (91CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 55% Cotton, 45% LINEN |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Blue |
| Theme | Floral |




















