182941 | Blomslinga, Blue And White - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182941 |
| Pattern Name | Blomslinga |
| Collection | Boråstapeter |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 18" (46CM) |
| Vertical Repeat | 18" (46CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 90% COTTON, 10% LINEN |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Blue |
| Theme | Floral |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



182941 | Blomslinga, Blue And White - Schumacher Fabric
182941 | Blomslinga, Blue And White - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182941 |
| Pattern Name | Blomslinga |
| Collection | Boråstapeter |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 18" (46CM) |
| Vertical Repeat | 18" (46CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 90% COTTON, 10% LINEN |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Blue |
| Theme | Floral |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182941 |
| Pattern Name | Blomslinga |
| Collection | Boråstapeter |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 18" (46CM) |
| Vertical Repeat | 18" (46CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 90% COTTON, 10% LINEN |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Blue |
| Theme | Floral |




















