183040 | Waldemar, Blue - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 183040 |
| Pattern Name | Waldemar |
| Collection | Boråstapeter |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 5" (13CM) |
| Vertical Repeat | 13" (33CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 45% COTTON, 55% LINEN |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Blue |
| Theme | Foliage |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




183040 | Waldemar, Blue - Schumacher Fabric
183040 | Waldemar, Blue - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 183040 |
| Pattern Name | Waldemar |
| Collection | Boråstapeter |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 5" (13CM) |
| Vertical Repeat | 13" (33CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 45% COTTON, 55% LINEN |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Blue |
| Theme | Foliage |
Original: $276.50
-65%$276.50
$96.77Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 183040 |
| Pattern Name | Waldemar |
| Collection | Boråstapeter |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 5" (13CM) |
| Vertical Repeat | 13" (33CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 45% COTTON, 55% LINEN |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Blue |
| Theme | Foliage |




















