2025122.353.0 | Hampstead Velvet, Coventry Velvets - Lee Jofa Fabric
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | 2025122.353.0 |
| Pattern Name | Hampstead Velvet |
| Collection | Coventry Velvets |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 5.25" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 54%;COTTON - 46% |
| Finish | SHEARED ;SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Blue |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

2025122.353.0 | Hampstead Velvet, Coventry Velvets - Lee Jofa Fabric
2025122.353.0 | Hampstead Velvet, Coventry Velvets - Lee Jofa Fabric
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | 2025122.353.0 |
| Pattern Name | Hampstead Velvet |
| Collection | Coventry Velvets |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 5.25" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 54%;COTTON - 46% |
| Finish | SHEARED ;SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Blue |
| Theme | Stripes |
Original: $467.78
-65%$467.78
$163.72Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | 2025122.353.0 |
| Pattern Name | Hampstead Velvet |
| Collection | Coventry Velvets |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 5.25" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 54%;COTTON - 46% |
| Finish | SHEARED ;SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Blue |
| Theme | Stripes |




















