2025123.5.0 | Greenwich Velvet, Coventry Velvets - Lee Jofa Fabric
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | 2025123.5.0 |
| Pattern Name | Greenwich Velvet |
| Collection | Coventry Velvets |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 1.26" |
| Horz. Repeat | 1.32" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | SPUN VISCOSE - 55%;COTTON - 45% |
| Finish | SHEARED ;SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Blue |
| Theme | Diamond/Ogee |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

2025123.5.0 | Greenwich Velvet, Coventry Velvets - Lee Jofa Fabric
2025123.5.0 | Greenwich Velvet, Coventry Velvets - Lee Jofa Fabric
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | 2025123.5.0 |
| Pattern Name | Greenwich Velvet |
| Collection | Coventry Velvets |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 1.26" |
| Horz. Repeat | 1.32" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | SPUN VISCOSE - 55%;COTTON - 45% |
| Finish | SHEARED ;SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Blue |
| Theme | Diamond/Ogee |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | 2025123.5.0 |
| Pattern Name | Greenwich Velvet |
| Collection | Coventry Velvets |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 1.26" |
| Horz. Repeat | 1.32" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | SPUN VISCOSE - 55%;COTTON - 45% |
| Finish | SHEARED ;SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Blue |
| Theme | Diamond/Ogee |




















