2025155.353.0 | Northwood, Northwood Weaves - Lee Jofa Fabric
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | 2025155.353.0 |
| Pattern Name | Northwood |
| Collection | Northwood Weaves |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 33.5" |
| Horz. Repeat | 28" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 53%;POLYESTER - 27%;COTTON - 14%;LINEN - 6% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Blue |
| Theme | Foliage |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

2025155.353.0 | Northwood, Northwood Weaves - Lee Jofa Fabric
2025155.353.0 | Northwood, Northwood Weaves - Lee Jofa Fabric
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | 2025155.353.0 |
| Pattern Name | Northwood |
| Collection | Northwood Weaves |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 33.5" |
| Horz. Repeat | 28" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 53%;POLYESTER - 27%;COTTON - 14%;LINEN - 6% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Blue |
| Theme | Foliage |
Original: $256.73
-65%$256.73
$89.86Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | 2025155.353.0 |
| Pattern Name | Northwood |
| Collection | Northwood Weaves |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 33.5" |
| Horz. Repeat | 28" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 53%;POLYESTER - 27%;COTTON - 14%;LINEN - 6% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Blue |
| Theme | Foliage |




















