35020.15.0 | Tramonto, Jeffrey Alan Marks Oceanview - Kravet Basics Fabric
| Brand | Kravet Basics |
| Pattern Number | 35020.15.0 |
| Pattern Name | Tramonto |
| Collection | Jeffrey Alan Marks Oceanview |
| Width | 51" |
| Vert. Repeat | 14.5" |
| Horz. Repeat | 16.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 80%;VISCOSE - 20% |
| Finish | CALENDERED ;EMBROIDERED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Blue |
| Theme | Cheic And Modern |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

35020.15.0 | Tramonto, Jeffrey Alan Marks Oceanview - Kravet Basics Fabric
35020.15.0 | Tramonto, Jeffrey Alan Marks Oceanview - Kravet Basics Fabric
| Brand | Kravet Basics |
| Pattern Number | 35020.15.0 |
| Pattern Name | Tramonto |
| Collection | Jeffrey Alan Marks Oceanview |
| Width | 51" |
| Vert. Repeat | 14.5" |
| Horz. Repeat | 16.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 80%;VISCOSE - 20% |
| Finish | CALENDERED ;EMBROIDERED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Blue |
| Theme | Cheic And Modern |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Basics |
| Pattern Number | 35020.15.0 |
| Pattern Name | Tramonto |
| Collection | Jeffrey Alan Marks Oceanview |
| Width | 51" |
| Vert. Repeat | 14.5" |
| Horz. Repeat | 16.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 80%;VISCOSE - 20% |
| Finish | CALENDERED ;EMBROIDERED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Blue |
| Theme | Cheic And Modern |




















