35111.15.0 | Kravet Smart, Hercules Textures - Kravet Smart Fabric
| Brand | Kravet Smart |
| Pattern Number | 35111.15.0 |
| Pattern Name | Kravet Smart |
| Collection | Hercules Textures |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 92%;LINEN - 8% |
| Finish | ACRYLIC BACKED ;CRYPTON HOME FINISH ; |
| Clean Code | W |
| Durability | HEAVY |
| Color | Blue |
| Theme | Solid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

35111.15.0 | Kravet Smart, Hercules Textures - Kravet Smart Fabric
35111.15.0 | Kravet Smart, Hercules Textures - Kravet Smart Fabric
| Brand | Kravet Smart |
| Pattern Number | 35111.15.0 |
| Pattern Name | Kravet Smart |
| Collection | Hercules Textures |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 92%;LINEN - 8% |
| Finish | ACRYLIC BACKED ;CRYPTON HOME FINISH ; |
| Clean Code | W |
| Durability | HEAVY |
| Color | Blue |
| Theme | Solid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Smart |
| Pattern Number | 35111.15.0 |
| Pattern Name | Kravet Smart |
| Collection | Hercules Textures |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 92%;LINEN - 8% |
| Finish | ACRYLIC BACKED ;CRYPTON HOME FINISH ; |
| Clean Code | W |
| Durability | HEAVY |
| Color | Blue |
| Theme | Solid |




















