36124.50.0 | Kravet Smart, Boucle Textures Ii - Kravet Smart Fabric
| Brand | Kravet Smart |
| Pattern Number | 36124.50.0 |
| Pattern Name | Kravet Smart |
| Collection | Boucle Textures Ii |
| Width | 55.12" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | ACRYLIC - 64%;COTTON - 18%;POLYESTER - 10%;POLYAMIDE - 8% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Blue |
| Theme | Solid |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

36124.50.0 | Kravet Smart, Boucle Textures Ii - Kravet Smart Fabric
36124.50.0 | Kravet Smart, Boucle Textures Ii - Kravet Smart Fabric
| Brand | Kravet Smart |
| Pattern Number | 36124.50.0 |
| Pattern Name | Kravet Smart |
| Collection | Boucle Textures Ii |
| Width | 55.12" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | ACRYLIC - 64%;COTTON - 18%;POLYESTER - 10%;POLYAMIDE - 8% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Blue |
| Theme | Solid |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Smart |
| Pattern Number | 36124.50.0 |
| Pattern Name | Kravet Smart |
| Collection | Boucle Textures Ii |
| Width | 55.12" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | ACRYLIC - 64%;COTTON - 18%;POLYESTER - 10%;POLYAMIDE - 8% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Blue |
| Theme | Solid |
| Notes | 0 |




















